Typ spread

Zakłady typu spread są najbardziej ryzykownymi, które nie pozwalają na niewielkie, stabilne zyski i straty. W zakładach typu „spread” gracz maksymalizuje zarówno swoją wygraną w przypadku racji, jak i przegraną w sytuacji, gdy się myli. W tego typu zakładach można stracić więcej niż wynosi suma zakładów.

Wysokość zarówno wygranej, jak i przegranej można z góry dokładnie wyliczyć. Gracz wie więc a co może liczyć. Jego rola polega na obstawieniu, czy potencjalne rozstrzygnięcie znajdzie się powyżej czy poniżej zakresu wyników (w tłumaczeniu z ang. słowo „spread” oznacza właśnie zakres wyników).

Przy tego typu zakładach bukmacher zarabia w każdej sytuacji. Wysokość zysku zależy od zbilansowania wypłat i wpłat dokonanych przez graczy.

Zakład typu „spread” możliwy jest do obstawienia przed i w trakcie wydarzenia. Dodatkowo każdy gracz może swój zakład sprzedać innemu. Termin zamknięcie go również zależy od gracza. Jeśli sytuacja idzie w złym kierunku, a prognozy są jeszcze gorsze, może to zrobić w każdym dogodnym sobie momencie.

Zakłady typu „spread” często używane są do zakładów, które dotyczą znanych i bardzo popularnych wydarzeń. Mają tę zaletę, że można go obstawiać dwutorowo, czyli jednocześnie za danym wydarzeniem, jak i przeciw. W ten sposób wyznacza się pewien zakres, którego linia przesuwa się w górę bądź w dół, a gracze typują prawdopodobieństwo jego zajścia  lub nie. Im bardziej znane wydarzenie, tym więcej graczy i więcej zakładów, a bukmacher więcej zarabia na prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *