Rodzaje zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie oferują różne warunki gry. Można wyróżnić trzy podstawowe: tradycyjne zakłady,  giełdę zakładów oraz zakłady typu spread. Różnią się między sobą, chociaż większość z nich może dotyczyć tych samych wydarzeń.

Najbardziej znane i popularne – jak sama nazwa sugeruje – to tak zwane zakłady tradycyjne. Z tym typem gracze spotykają się w każdym stacjonarnym punkcie bukmacherskim, ale również online. Ich reguły są proste. Bukmacher oferuje konkretne zakłady, w z góry określonej wysokości kursu, a gracz może albo się na nie zdecydować, albo nie przystąpić do zakładu. Jeśli zaś jest zainteresowany wypełnia kupon i czeka na wynik meczu. W przypadku wygranej wraca do okienka i z zamian za kupon dostaje gotówkę. Wygrana obliczana jest w wyniku pomnożenia stawki i kursu. 

Najbardziej znanym przedstawicielem tradycyjnych zakładów są wyścigi konne. Większość graczy czynnie bierze udział w wyścigach i obstawia. Przed wyścigiem stawia zakłady w okienku, ogląda potyczki i wraca po swoją wygraną. W tym czasie może również postawić zakład na kolejny wyścig. Cały ten proces odbywa się gotówkowo. Oferowane kursy występują w dwóch rodzajach: zwyczajny, płatny „z góry” polega na postawieniu zakładu przed wyścigiem oraz w „cenie startowej” (starting price), która obowiązuje w momencie rozpoczęcia wyścigu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *