Giełda zakładów

Na giełdzie zakładów bukmacher pełni bardzo ograniczoną rolę. Jest wyłącznie organizatorem, który pośredniczy pomiędzy graczami. Ma za zadanie na stworzonej giełdzie łączyć graczy, którzy mają odmienne zdanie i chcą zawrzeć zakład pomiędzy sobą. Przy zawarciu zakładów używa się dwóch pojęć: „back”, oznaczający zakład „za” danym wydarzeniem i „lay”, oznaczający zakład „przeciw” niemu. Kolejnym krokiem jest ustalenie wspólnej stawki zakładu, czyli kursu. Jeśli gracze się dogadają – zawierają zakład.

Istnienie giełdy zakładów jest dość specyficzne. Warunkiem koniecznym, który musi być spełniony, jest zachowanie płynności gry, a więc ilości graczu i ich zakładów. Jeśli są one częściowe oznacza to tylko czasowe funkcjonowanie na rynku. Płynność zapewniają wyłącznie w pełni dopasowane zakłady. Dlaczego to tak ważne? Bo bukmacherzy organizujący giełdę zarabiają wyłącznie na prowizji od gry, nie mając żadnych udziałów zależnych od wyników zakładów. Najwyższa procentowo prowizja pobierana jest przy małych stawkach, a najniższa – przy dużych. Prowizja to zapłata za organizację giełdy: uruchomieniu i funkcjonowaniu strony internetowej, oprogramowania, obsługi i aktualizacji 24 h na dobę.

Giełda zakładów umożliwia zawieranie zakładów przedmeczowych oraz „na żywo”. W odróżnieniu od tradycyjnych zakłady takie można otworzyć w dogodnym dla gracza momencie, ale też zamknąć, gdy zechce.  Oznacza to większy gracza wpływ zarówno na potencjalną wygraną, jak i przegraną. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *